Równania wbudowane i własne podczas pisania pracy dyplomowej.

Pisanie prac z użyciem równań to zadanie jeszcze bardziej skomplikowane zważywszy na fakt jak bardzo niektóre z tych równań są rozbudowane. W przypadku gdy musimy je w tekście pracy powtarzać kilkukrotnie może to być sporym utrudnieniem zwłaszcza, że pisząc takie równanie za każdym razem musimy również korzystać z opcji wstawiania znaków specjalnych.

Rozbudowane równania matematyczne nie są jednak tak nieprzyjazne jakby to mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Ich wstawianie może być mniej skomplikowane i wykluczać każdorazowe wpisywanie jeśli skorzystamy z funkcji dostępnej na karcie Elementy dokumentów. Pod zakładką Matematyczne znajduje się opcja Równanie, która pozwala na wstawienie jednego z wielu wbudowanych rodzajów równań. Jest to opcja, która ułatwia pisanie prac z bardzo duża ilością powtarzających się tych samych typów równań.

Niestety pisanie prac zakłada również często rozwiązania i tematy dość indywidualne dlatego może zdarzyć się tak, że w zbiorze równań wbudowanych nie będzie akurat tego, którego potrzebujemy. Jak się okazuje nie jest to jedna problem. Podobne jak w poprzedniej sytuacji musimy tylko wejść w kartę Elementy dokumentów, gdzie istnieje możliwość wstawienia i nazwania własnego równania oraz dodania go do galerii już istniejących i wielokrotnego korzystania.

Published by